Samarbeid med CreateView
Sommeren 2020 inngikk Spesialistbedriften et spennende samarbeid med CreateView. Et selkap som har har utviklet løsninger for automatisk overvåkning av laks med fokus på velferd og rapportering av lakselus.
Emil Rokstad fra Spesialistbedriften viser hvordan bilder fra CreateView ser ut når vi får de til gjennomgang
Systemet til CreateView er basert på kamerateknologi og maskinlæring. Andfjord Salmon er blant selskapene som skal ta dette i bruk i sitt landbaserte oppdrettsanlegg. Bransjemagasinet iLaks har også skrevet en interessant artikkel om samarbeidet vårt.
For å hjelpe til med utviklingen av systemet har Spesialistbedriften fått oppdraget med å tagge/telle lakselus, som igjen skal gi grunnlaget for bedre maskinlæring. Spesialistbedriften har til enhver tid ca. 3 konsulenter som jobber med å tagge tusenvis av bilder for å lære maskiner å detektere den dødelige parasitten.
Gründer og daglig leder i CreateView, Even Bringsdal, roser samarbeidet med Spesialistbedriften.
– De er effektive og leverer høy kvalitet til avtalt tid. CreateView er en fornøyd kunde av Spesialistbedriften, sier han.